Emiliana Torrini, az izlandi üdvöske
2010.07.28. 17:07 szólj hozzá .hajnika.
Legutóbbi viszonylag ismeretlen együttest bemutató cikkem után most egy izlandi énekesnőt szeretnék megismertetni veletek. Emiliana Torriniról egészen pár nappal ezelőttig sosem hallottam. Akkor azonban egy tévés reklám zenéjét meghallva elkaptam pár szót a dalszövegből, és rákerestem a zenére. Így találtam meg Jungle Drums című hangulatos dalát, ami elnyerte a tetszésemet. Ezután kutakodni kezdtem vele és dalaival kapcsolatban.
Ha érdekel ez a kedves arcú lány, akit kellemes hanggal és tehetséggel áldottak meg, olvass tovább!
Az izlandi anyától és olasz apától 1977-ben született Emilíana Torrini erdetileg operaénekesnőnek tanult, de már tizenévesen popsztár lett hazájában. A szeplős lányka, akinek bájos izlandi akcentusú énekhangját a „Björk mínusz a hiszti” képlettel jellemezhetjük, a Tears For Fears-vezér Roland Orzabal produceri és társszerzői segédletével igazi remekművet alkotott, az 1999-es Love In The Time Of Science gyönyörű, perfekt triphop-pop album lett, öt kislemezdallal (és azokhoz több tucat remixszel), a nagy áttörés mégis elmaradt. A lemezcég végül ki is dobta Emilíanát, de neki ez volt a legkisebb problémája: egy balesetben elvesztette a szerelmét, aztán egy csapat huligán brutálisan összeverte Londonban a nyílt utcán – szóval rájárt a rúd.
2002-ben azonban elkezdett talpra állni, a szakma ugyanis nem feledkezett meg róla: énekelhetett egy dalt Paul Oakenfold szupersztár-DJ első szerzői lemezén, kettőt a Thievery Corporation albumán (a füstös downtempo öltönyös embereit turnéra is elkísérte), és ő kapta A Gyűrűk Ura második részének végén elhangzó Gollum`s Song című betétdalt (ami sokkal jobb lett, mint a másik két részben Enya vagy a sajátjáért Oscar-díjat nyerő Annie Lennox dala). 2003-ban felkérték, hogy írjon Kylie Minogue-nak, és az eredmény a Slow című listavezető sikerdal lett, amit Ivor Novello-díjra és Grammyre egyaránt neveztek (továbbá két másik szám: a Someday szintén a Body Language albumra, a Soul On Fire a Slow B-oldalára).
(Forrás: est.hu)
Ugye, hogy annak ellenére, miket ért el, még sosem hallottál róla? Nos, ezt a súlyos problémát mielőbb orvosolni kell! A következőben néhány számot mutatok nektek, amik az én tetszésemet elnyerték. Remélem, ti is örömmel hallgatjátok őket.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.